sobota, 27 grudnia 2014

Epizod zimowy?


Mimo zapowiedzi mówiących o skutkach EGO, a co za tym idzie braku śniegu na Święta, cud jednak się zdarzył i w Drugie Święto spadło nam do 5 cm białego puchu.


W Wigilię, która jeszcze była w miarę jesienna, mieliśmy w dzień piękne słońce i +9,4°C w dzień i +6,5°C w nocy, przy silnych podmuchach wiatru orawskiego i ciśnieniu 1001 hPa.


Aliści sytuacja diametralnie zmieniła się w Pierwsze Święto, kiedy to napłynęły nad nasze miasto ciemne chmury, temperatura spadła do +3,6°C i najpierw spadł deszcz, a potem coraz częściej w powietrzu zaczęły wirować białe płatki… Jednakże słabszy wiatr wiał wciąż z kierunku S i S-SW, a ciśnienie poszło w górę o 1 hPa.


26.XII początkowo wiatr wiał z południa, ale po południu temperatura spadła do -0,8°C, a z niskich chmur sypnął śnieg. Wiatr wykręcił na N i temperatura spadła do -4°C, przy wietrze, który powodował zadymkę i zamieć. Ciśnienie poszło w górę o kolejny hektopaskal.


W dniu dzisiejszym – 27.XII – wiatr się uspokoił, zza chmur wyszło słońce, ale temperatura w nocy spadła do -9,5°C, zaś Pan Bednarz sygnalizował aż -14°C! – a zatem zima na całego! Przydałoby się tylko trochę śniegu…W TV zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się do 7.I.2015 roku, a zatem dzieciaki będą miały radochę a i dorosłym będzie milej oglądać białe krajobrazy zamiast obskurnej rzeczywistości. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz